August 26, 2020 Von admin Aus

Bitcoin w Białym Domu: Democrats Seek Further Details On Terrorist‘ Account Seizure

Two US democrats have asked the Trump administration to reveal details regarding the recent seizure of over 300 cryptocurrency accounts operated by terrorist groups.

W związku z tym, że nie jest to łatwe do zrozumienia dla osób, które nie są w stanie w pełni wykorzystać swojej wiedzy i umiejętności, a także dla osób, które nie są w stanie w pełni wykorzystać swojej wiedzy i umiejętności.

Dalsze informacje, o które zwrócono się z prośbą o konfiskatę BTC
CryptoPotato poinformowało niedawno, że Departament Sprawiedliwości USA skonfiskował ponad 300 rachunków wirtualnych zawierających nieujawnioną ilość kryptokurwalutów należących do Al-Kaidy, Hamasu i ISIS.

Trzy grupy terrorystyczne stosowały wcześniej różne taktyki, w tym fałszywe kampanie pozyskiwania funduszy, reklamy i wyrafinowane sieci prania brudnych pieniędzy, aby zdobyć Bitcoin i inne aktywa cyfrowe.

IRS, HSI i FBI zdołały prześledzić liczne transakcje dotyczące Bitcoinów z łańcucha blokowego i połączyć je ze znanymi kontami prowadzonymi przez te trzy grupy terrorystyczne.

Na początku tego tygodnia, reps Gottheimer (D-N.J.) i Cleaver (D-Mo.) poprosił administrację Trump ujawnić więcej szczegółów dotyczących całej operacji i przejęcia kryptokur walut.

Ty też możesz lubić:
Uber’s Former CSO Charged With Covering Up A Hack And Paying $100K In Bitcoin
US DOJ Charges Five Men For Running $20 Million Bitcoin Ponzi Scheme

Swipe (SXP) Greenlighted to Enter US Markets

„Istotne jest, aby członkowie Podkomisji Bezpieczeństwa Narodowego, Rozwoju Międzynarodowego i Polityki Pieniężnej otrzymali od Departamentu Sprawiedliwości, Departamentu Skarbu, informacje, na odpowiednim poziomie klasyfikacji, na temat tego działania, największego w historii przejęcia finansowania terroryzmu on-line, w sprawie tego dochodzenia“.

Cleaver jest przewodniczącym Podkomisji Usług Finansowych Izby ds. Bezpieczeństwa Narodowego, Rozwoju Międzynarodowego i Polityki Pieniężnej, natomiast Gottheimer jest członkiem tejże Podkomisji.

cleaver.house.gov kongresman Emanuel Cleaver. Źródło: Congress.gov
Kongresmen Emanuel Cleaver. Źródło: Congress.gov
Plany mające na celu zakłócenie funkcjonowania sieci finansowych terrorystów
Chociaż DOJ rzeczywiście twierdził, że było to „największe zajęcie kont kryptograficznych prowadzonych przez znane grupy terrorystyczne“, to jednak przedstawiciele obu izb uważają, że organizacje takie starają się wykorzystywać zasoby cyfrowe jeszcze bardziej ze względu na swoją anonimowość.

W związku z tym podobno zwróciły się one do Departamentu Skarbu o ujawnienie swoich planów dotyczących konfrontacji z podobnymi operacjami lub innymi złośliwymi podmiotami, wymierzonymi w amerykańskie sieci finansowe:

„Poinformuje to podkomisję o tym, jakie działania legislacyjne powinniśmy podjąć w celu zapewnienia organom regulacyjnym i organom ścigania odpowiednich środków i narzędzi do dalszego zwalczania nielegalnego wykorzystania kryptorej waluty i zakłócania sieci finansowych organizacji terrorystycznych“.

Badając temat wykorzystania kryptofrenii do nielegalnych działań, można stwierdzić, że są one rzeczywiście preferowane przez złe podmioty. Jednak bardziej dogłębna analiza i wiele innych raportów wskazuje na to, że gotówka i waluty fiatowe są nadal najczęściej stosowaną metodą płatności przez przestępców.